MoshiMoshi.sk

Suroviny a alergény

Veríme, že jedlo je liek a to ako jeme, tak sa aj cítime. Preto dávame veľký pozor na ingrediencie, z ktorých varíme. Sami sa u nás stravujeme a preto máme aj domácky prístup ku všetkému, čo robíme.

Základom je sezónnosť, preto menu prispôsobujeme obdobiam a mení sa každý týždeň. Snažíme sa žiť komunitné a podporujeme našich malých farmárov a producentov. Preto nás často stretnete na trhoch, kde vyberáme najmä zeleninu, ovocie a domáce syry a maslo.

Vďaka vznikajúcim farmárskym obchodom, ktoré združujú malých farmárov (napríklad www.plnaspajza.sk) máme naozaj domáce sirupy, džemy a dodávateľov mäsa z malých fariem.

Umelé dochucovadlá a rastlinné oleje u nás nenájdete. Jediný tuk, s ktorým pracujeme je kokosový olej, prípadne maslo a chuť dodáva práve čerstvá zelenina alebo množstvo byliniek, ktoré si aj sami pestujeme.

Ryba na sushi k nám dopláva každé ráno, čo nám dáva istotu čerstvosti a plnej chuti. Naša kuchyňa je otvorená a každý môže vidieť čo, ako a z čoho varíme. Stačí sa prísť k nám pozrieť a presvedčiť sa.

Riadime sa podľa úplne jednoduchého hesla – ROBME VECI TAK, AKO BY SME ICH SAMI CHELI DOSTAŤ!

Prítomnosť alergénov v produktoch MoshiMoshi

Povinnosť označovať prítomnosť alergénov v potravinách vyplýva zo Smernice Európskeho parlamentu a Rady 2003/89/ES, ktorou sa mení a dopĺňa Smernica 2000/13/ES pokiaľ ide o označovanie zložiek prítomných v potravinách a z Výnosu Ministerstva pôdohospodárstva SR a Ministerstva zdravotníctva SR č. 1187/2004 – 100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu SR upravujúca označovanie potravín (v znení výnosov č. 1761/2005 – 100, č. 3069/2005 – 100 a č. 2319/2007 – 100).

V produktoch jedálneho lístku MoshiMoshi sa môžu vyskytnúť nasledovné alergénne zložky:

 1. Obilniny obsahujúce lepok (t.j. pšenica, raž, jačmeň, ovos, špalda, kamut alebo ich hybridné odrody).
 2. Kôrovce a výrobky z nich.
 3. Vajcia a výrobky z nich.
 4. Ryby a výrobky z nich.
 5. Arašidy a výrobky z nich.
 6. Sójové zrná a výrobky z nich.
 7. Mlieko a výrobky z neho.
 8. Orechy a výrobky z nich
 9. Zeler a výrobky z neho.
 10. Horčica a výrobky z nej.
 11. Sezamové semená a výrobky z nich.
 12. Oxid siričitý a siričitany v koncentráciách vyšších ako 10 mg/kg alebo 10mg/l.
 13. Vlčí bôb a výrobky z neho.
 14. Mäkkýše a výrobky z nich.

Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Súhlasím